-

tomaszstachura

O braku pokory u Pana Grzegorza Brauna i innych jego przywarach

Oglądnąłem właśnie webinar z Częstochowy z udziałem Panów Grzegorza Brauna i Krzysztofa Karonia.

Tak jak jeszcze do niedawna przymykałem oko (lub raczej ucho) na pewne drażniące zachowania u Pana Grzegorza to po oglądnięciu owego webinaru muszę ostatecznie stwierdzić, że niestety Pan Grzegorz ma albo, używając terminologii młodzieżowej, jakieś "problemy z ego", które tym razem mogły po prostu objawić się bardziej z tego choćby powodu, że miał on (tym razem) do czynienia z po prostu lepszym "gościem", albo brak Panu Grzegorzowi inteligencji emocjonalnej, albo po prostu (tak ponownie ten zwrot) nie dorósł jeszcze do roli, którą sobie wybrał i nie zrozumiał, że popełnia bardzo podobny bład do Pana Janusza Korwin Mikkego. O złe intencje i złą wolę Pana Grzegorza nie chcę posądzać, bo w odróżnieniu od Korwina nie jest on (dzięki Bogu) pozbawionym skrupułów "cwanym" tylko i wyłcznie politykiem (czy raczej powinienem wręcz napisać: świadomym lub nieświadomym agentem wpływu (lub raczej odpływu)). Jednakże, nie tylko nie ma Pan Grzegorz zdolnosci politycznych, które są niezbędne jeśli chce się zrobić coś wiecej "w temacie", ale i (niestety) przywódczych. Myślę, że jest to efekt pewnej auto-alienacji Pana Grzegorza, która dotyka wszystkich, których ostro zaatakował system (np. poprzez tyranię ciagłymi rozprawami, obrzucaniem oszczerstwami itd.), ale i być może brak doświadczenia pracy w przedsiębiorstwie większym niż kilka osób (co w sumie jest tu logiczne i charakterystyczne dla każdego polskiego filmowca, a co jest jedną z wiekszych przeszkód i powodów dlaczego nie mamy dobrego kina).

W skrócie: przydałby się tutaj Panu Grzegorzowi rok pracy w korporacji (tak, nie pomyliłem się).

Dlaczego jest to takie ważne i dlaczego w ogóle pozwoliłem sobie na taką "prywatę"? Otóż, czy Pan Braun tego chce czy nie chce, to jest jednym z liderów (przydałoby się przywrócić naszej przestrzeni jakieś lepsze słowo skoro chcemy być polakami), a więc przywódców, szerokopojętej "prawej" strony, a co gorsza, jest praktycznie jedynym lide... przywódcą katolickim na obecną chwilę. Pomijając fakt, że nie godzi się, aby przywódca katolicki odznaczał się nie tylko wspomnianym wcześniej "problemem z ego", ale i niestety brakiem kultury normalnej rozmowy np.: uparte tyrady "aby tylko dokończyć wątek lub nie popełnić jakiegokolwiek błedu w wypowiedzi; ciągłe, wręcz pedantyczne używanie tych samych zwrotów czy choćby o zgrozo! (co bardzo widoczne jest akurat w tym webinarze) gardzenie wręcz rozmówcą stawiając się na poziomie jakiegoś "oświeconego-cwaniaczka", który bardziej przypomina obrazonego dzieciaka niźli przywódcę, ale co najważniejsze chyba, właśnie brak mu po prostu zwykłych managerskich skillów, aby użyć nomenklatury postepackiej, których kazdy dobry team leader w byle korpo posiada.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, której jeśli Pan Grzegorz nie zrozumie, będzie początkiem jego (i jego środowiska) końca (a szkoda by było!).

Podejrzewam, że jest to powodem wspomnianej wcześniej alienacji powodowanej także podejrzliwością, zawodem na ludziach itd., ale może bardziej brakiem po prostu... miłości i miłosierdzia, jaką musi posiadać nie tylko zwykły katolik, ale przede wszystkim ów "lider" katolicki! Problem ten dotyka każdego z nas, i nie jest łatwy do przezwycięzenia, a w szczególności własnie u ludzi (słusznie) obrażonych na innych (np.: na to, że nic nie robią i tylko gadają itd.), ale i ludzi, którym... właśnie jak piszę w tytule tego wpisu, brak... pokory.

Ów brak pokory od dłuższego czasu przejawia się w ciągłym i upartym atakowaniu Ojca Świętego Franciszka. Dziwię się, lub w sumie nie dziwie, że Pan Grzegorz popełnia tak prosty błąd i  w sumie grzech (mam nadzieję, że nikt nie wyskoczy tu z zasadą nieomylności Papieża). Ciekawe, że skrupulatność Pana Grzegorza objawia się tam gdzie trzeba szukać (i słusznie) zdrajców itd., ale zanika gdy trzeba np. bronić Papieża. Nie będę już wspominał o tak prostej rzeczy, której żaden z "liderów" prawicy pozarządowej nie kuma, mówiąc już mniej "spiętym" językiem (który jest kolejną przywarą), że Papież jest przywódcą przede wszystkim duchowym, a dopiero potem politycznym. A więc jego głównym zadaniem jest dbanie najpierw o zbawienie swoich owieczek a dopiero potem o to czy zostaną zmasakrowane na jakiejś wojnie z wrogiem czy zjadając się między sobą (co chyba jest celem ostatecznym złego). Dlatego, jako jedyny, Papież Franciszek uparcie broni uchodźców (widząc doskonale, że koniec końców są oni ofiarą wielkich gier politycznych) i podkreśla właśnie samarytańskie traktowanie bliźniego, o czym Pan Braun zdaje się zapominać lub raczej aplikuje tylko wybiórczo tłumacząc się choćby ordo caritatis (które jest często wykorzystywane bardziej na zasadzie umywania rąk jak Piłat, niż rzeczywistej troski). To rola Papieża, a rolą właśnie liderów, polityków itd. jest już dbanie o ziemsie sprawy, interesy itd.

I najważniejsze, to ta pycha właśnie i brak miłości, powoduje moim zdaniem, że nie dociera Pan Grzegorz i nie dotrze (i dzieki Bogu!) nigdy do tych, którzy najbardziej jego wykładów, progamów, filmów itd. potrzebują jesli nie zmieni swego doń stosunku! Pan Jezus nie mówił celnikom, złodziejom itd. że "Tylko Kościoł, Szkoła, Strzelnica, Mennica chłopie! Najpierw musisz przyjąć Pana Boga a dopiero potem mozemy gadać. A jak tego nie kumasz to nie musisz słuchać! :-)" No na Miłość Boską, czy Pan Grzegorz nie rozumie, że my nawracamy współczesnych pogan i że św. Stanisław musiał najpierw znaleźć w nich człowieka a dopiero potem mówić im o Panu Bogu!?

Lider katolicki musi być przede wszystkim jak Pan Jezus, a tego zdaje się nie rozumieć jeszcze Pan Braun.

Tak więc, kończąc, jeśli Pan Braun chce tworzyć czy to społeczność, czy to partię, czy to systemy katolickie, to bardzo dobrze, ale musi to robić jak dojrzały przywódca katolicki, a nie kolejna nieświadoma ofiara swej własnej pychy podsycanej przez szatana i jego sługusów.

Na koniec pragnę podkreslić, że bardzo szanuję Pana Grzegorza i głęboko wierzę, że wyciągnie lekcję ze spotkania z Panem Karoniem i nie tylko nabierze inteligencji emocjonalnej, ale i miłości a przez to... mądrości.

PS: Bardzo długo zastanawiałem się czy pojechać tzw. "prywatą", ale nie tylko Pan Grzegorz już od dłuższego czasu nie odpisuje na wiadomości, ale i problem dotyczy nie tylko Pana Grzegorza, ale i nas wszystkich, więc uznałem, że jest godzien tu poruszenia.

PS2: Na temat Pana Karonia wypowiem się w innym wpisie. W skrócie, "gość" robi taką robotę, że... może zostanie kiedyś świętym :-)

Pozdrawiam wszystkich, witam i cieszę się, że mogłem dołączyć do Waszej zacnej szkoły Nawigatorów!

Tomasz Stachura

 

 tagi: polityka  prawica  papież  krzysztof karoń  grzegorz braun  katolik  franciszek  tomasz stachura 

tomaszstachura
10 stycznia 2018 13:08
104     4508    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
pink-panther @tomaszstachura
10 stycznia 2018 14:01

Nie wiem, czy pan Grzegorz Braun cierpi na "brak pokory i inne przywary", ale chyba rzeczywiście w swoich publicznych występach jest manieryczny. Jednym się to podoba, innym nie. Co do atakowania publicznego Papieża Franciszka, to pomyślałam sobie właśnie, że chyba pan Grzegorz Braun nie brał nigdy pod uwagę takiej możliwości, że może wygrać wybory na Prezydenta RP. I że jako Prezydent RP musiałby się czasem spotykać z Papieżem Franciszkiem jako Głową Stolicy Apostolskiej:)))) Nie wiem, czy pan Grzegorz Braun jest z tych "późno nawróconych", ale ja widywałam takich ludzi i oni w epoce, kiedy ich spotykałam,  trafiali w objęcia neokatechumenatu. Też byli bardzo radykalni w swoich sądach i zachowaniach wobec "głównego nurtu" KK. Mnie bardziej martwią ataki pana Grzegorza Brauna na "imperium Ojca Rydzyka". Jestem szarym członkiem koła Radia Maryja od lat i mam za sobą i zbierania różnych podpisów i marsze w Warszawie. Ślędzę od lat (teraz może mniej) dzieło "imperium Ojca Rydzyka" i myślę, że Ojciec Rydzyk nie ma się czego wstydzić.  Kiedy "określone koła" zaprotestowały przeciwko budowe pomnika Polaków ratujących Żydów w czasie II WW - koło Muzeum "Polin" - sprytnie ich zagiął - przeznaczając część podziemi nowego kościoła - na Kaplicę upamiętniającą właśnie Polaków ratujących Żydów i powołał zespół naukowy do stworzenia bazy danych Polaków ratujących Żydów. Sprawa jest w toku, liczba historii o uratowanych przez Polaków - Żydach - rośnie.

To jest bardzo pożyteczna akcja na rzecz dobrego imienia Polski i Polaków, której nie zechciał się podjąć żaden rząd dobrej lub złej - zmiany. 
Pan Grzegorz Braun informuje wszystkich jak to uczestniczył w Marszu Niepodległości a zapomniał chyba o tym, że od lat ten Marsz był transmitowany WYŁĄCZNIE przez Telewizję Trwam. Dopiero w tym roku dołączyła się tzw. telewizja publiczna.

Myślę, że jako autor kilku genialnych filmów dokumentalnych, które zrobiły wielką i dobrą robotę - z "Lutrem i rewolucją protestancką" na czele - ma prawo do "złagodzenia wyroku". On rzeczywiście powinien kręcić filmy a nie tracić czasu na udowadnianie wszystkim, że jest -niezłomny. W polityce niezłomność nie zawsze jest cnotą:))) Jak mówią mistrzowie polityki ostatnich wieków: lepsze są żywe osły niż martwe lwy:))) PS. Ciekawe, że bardzo ciepło mówi o panu Grzegorzu Braunie pan senator Kornel Morawiecki. I ciekawe jest, czy wystarczy panu Grzegorzowi Braunowi niezłomności, aby skrytykować publicznie pana senatora Kornela za pomysły  o dobroczynnych skutkach -eutanazji:))) Ups, trochę dużo mi wyszło.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 14:11

Bardzo dobre uwagi :-) W wiekszości się zgadzam, może poza ostatnimi "akcjami" Ojca Rydzyka. Nawet jesli okaże się, że Ojciec Rydzyk dogadujac sie z Izraelem zrobi ostatecznie prawdziwie dobrą robotę, to nie przygotowawszy swoich zwolenników poprzez brak odpowiedniej strategii komunikacyjnej, popełnił ogromny błąd, który już przyniósł wiele złego.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomaszstachura
10 stycznia 2018 14:13

Nie wiem, czy to dobry pomysł na zderzanie Brauna z Karoniem. Obaj mają swoje zalety i wady wynikające z ich temperamentów, obaj mówią też o rzeczach istotnych, tylko w całkowicie innych tonacjach. W rezultacie dostajemy kakofonię. G. Braun rzeczywiście nieco przesadza ze złośliwościami wobec Karonia, bo czasami można odnieść wrażenie, że w ogóle nie słucha tego co jego współ rozmówca mówi. Karoń z kolei jak to zwykle ma w zwyczaju odlatuje w dygresje. Lepiej słuchać ich oddzielnie. 

zaloguj się by móc komentować

beczka @tomaszstachura
10 stycznia 2018 14:20

Nazywasz Brauna liderem, jednym z liderów. Lider oznacza, że jest jakaś hierarchia. No i powiedz mi jak ona wygląda-ta hierarchia i czy przypadkiem nie jest tak, że jest ona tajna.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @tomaszstachura 10 stycznia 2018 14:11
10 stycznia 2018 14:25

Nie wydaje mi się, aby nagle po wielu latach Ojciec Dyrektor stracił coś ze swojej słynnej roztropności, nazywanej przez ludzi nieprzychylnych - sprytem. Przez wiele lat miał przeciwko sobie nie tylko ludzi w rodziaju prof. Hartmana z B'nai B'rith ale też Wienieczkę Kantora - prezesa Europejskiego Kongresu Żydów, który w The Guardian wyzywał Ojca Rydzyka od "antysemitów" i żądał, aby Ojciec Dyrektor miał zakaz wstępu na pokoje Parlamentu Europejskiego. Między innymi. Działania Ojca Rydzyka, które od lat (ponad 25 już) wzbudzają szczerą nienawiść wielu  - to czystej wody tak zwany "jezuityzm"  słynny zwłaszcza u propagandystów sowieckich:)))

Wydaje się, że Polacy od lat popierający Ojca Rydzyka nie mają watpliwości co do dobrych skutków Jego akcji. Jeśli ktoś ma być "ograny" w tym pojedynku na symbole, to raczej - druga strona. Przecież Ojciec Rydzyk nie handluje prawdami wiary i nie gada o "judeochrześcijaństwie" tylko wypełnia luki w polityce historycznej i wizerunkowej Państwa Polskiego. W normalnych warunkach nie musiałby sobie zawracać głowy takimi akcjami.  Ograne zostały stalinięta tutejsze, bo donosiły na Ojca Rydzyka od lat a Loża B'nai B'rith wręcz ma w dokumentach założycielskich zapisane, że ma zamiar "załatwić problem mediów toruńskich".

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomaszstachura
10 stycznia 2018 14:36

> nie zrozumiał, że popełnia bardzo podobny bład do Pana Janusza Korwin Mikkego.

Mnie się to bardziej kojarzy z manierą Łysiaka, której szczerze nie znoszę.

> Otóż, czy Pan Braun tego chce czy nie chce, to jest jednym z liderów (przydałoby
> się przywrócić naszej przestrzeni jakieś lepsze słowo skoro chcemy być polakami),
> a więc przywódców, szerokopojętej "prawej" strony, a co gorsza, jest praktycznie
> jedynym liderem

Moim zdaniem nie jest żadnym liderem. Albo inaczej: jego wpływ na politykę jest minimalny.

 

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @Marcin-K 10 stycznia 2018 14:13
10 stycznia 2018 14:42

Całkowita zgoda, ale musimy wymagać od ludzie o takiej wiedzy, aby umieli rozmawiać. Odlatywanie w dygresje Pana Karonia są nieporównywalnie mniej drażliwe niż destrukcyjna postawa Pana Brauna bo dygresje Pana Karonia to ciagle niesamowita wiedza i byle dygresja jest warta uwagi. Tyle jest do powiedzenia, że tutaj nie ma co na razie narzekać (dopóki nie będzie się Pan Karoń, w co watpie, powtarzał lub zacznie bełkotać), tylko notowac, słuchać, uczyć się i działać.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @beczka 10 stycznia 2018 14:20
10 stycznia 2018 14:43

Z całym szacunkiem, po raz pierwszy i ostatni odpowiadam na głupi i głupio zaczepny komentarz. Pozdrawiam :-)

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @przemsa 10 stycznia 2018 14:36
10 stycznia 2018 14:46

Słuszna uwaga, ale bycie w rzadzie niekoniecznie musi oznaczać, że się ma wiekszy wpływ itd. nawet na politykę. Polityka jest pochodną od myśli a nie vice versa, a Pan Grzegorz Braun niewatpliwie ma wpływ na myśl po "prawej" stronie.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @pink-panther 10 stycznia 2018 14:25
10 stycznia 2018 14:47

Na płaszczyźnie walki duchowej - zgoda, ale na płaszczyźnie politycznej - niestety będzie masakra, mówiąc po młodziezowemu.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomaszstachura 10 stycznia 2018 14:46
10 stycznia 2018 14:57

Uważam, że jego wpływ na myśl po prawej stronie jest marginalny. I zaznaczę, że nie oceniam teraz, czy to dobrze, czy źle, ale po prostu moim zdaniem tak właśnie jest.

 

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 15:07

Podaj proszę top 3 tych którzy wg Ciebie tworzą mysl w Polsce teraz po "prawej".

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @tomaszstachura 10 stycznia 2018 14:42
10 stycznia 2018 15:13

Przesłuchałem całość tego spotkania i muszę dopisać erratę. Owszem, Braun bywał momentami złośliwy, ale Karoń - co uważam za jego niewątpliwy sukces - w odpowiednim momencie zdecydowanie mu to wytknął, i później rozmowa przebiegała już w spokoju. 

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @Marcin-K 10 stycznia 2018 15:13
10 stycznia 2018 15:22

:-) Do tego służy własnie szczerość, prawdziwa rozmowa a nie bełkotanie no i w ogóle drugi cżłowiek :-)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tomaszstachura 10 stycznia 2018 14:42
10 stycznia 2018 15:26

Drażniące,  nie drażliwe. Poza tym, zgoda.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tomaszstachura 10 stycznia 2018 14:43
10 stycznia 2018 15:28

To był głupi i zaczepny komentarz???

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @krzysztof-osiejuk 10 stycznia 2018 15:28
10 stycznia 2018 15:34

Pan Stachura jezcze nie orientuje sie w stylu tutejszych komentatorow i dziwnie je odbiera. Tez mnie to zaskoczylo..

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 10 stycznia 2018 14:57
10 stycznia 2018 15:36

Po prawej stronie w Polsce nikt nie tworzy żadnej myśli. Jest tylko lepsza lub gorsza propaganda. Braun tworzy akurat tą lepszą, więc w tym sensie jest liderem.

P.S. nie uważam naszego Gospodarza za "prawą" stronę, stąd nie uwzględniam w powyższej opinii.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 15:37

Witam :D Powiedzmy, że... zbędny :-P PS: Rozumiem, że jednym z celów Szkoły Nawigatorów jest wspólne dbanie o tzw "iście do przodu" a nie potykanie się non stop o nierozwiazywalne problemy jakim np. jest "tajna hierarchia" nt których nie mamy żadnych sprawdzonych informacji (no chyba, że ktoś ma to proszę, chętnie wysłucham). Ale nawet i gdyby to i tak nie potrzebujemy zajmować się (w szczególności teraz) nimi, bo nimi można się zająć wtedy gdy będzie się miało konkretą władzę, która pozwoli je zwalczać. Czynieniem dobra i tak już je mozemy zwalczac, wiec skupmy sie na tym. Moj wpis mial na celu dobro a nie skupianie sie na zlu jak pewnie wszyscy kochani zauwazyliscie bo nie widze jakis drażniących komentarzy :-) Pozdrawiam Panie Krzysku! No i wszystkich tez :-)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @tomaszstachura
10 stycznia 2018 15:38

> Braun tworzy akurat tą lepszą, więc w tym sensie jest liderem.

Będę jednek obstawał przy swoim zdaniu.

 

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @tomaszstachura
10 stycznia 2018 15:42

Tak tylko przy okazji pytam: Pan jest Profesorem, co pisal o Koronie Krolow? Tak mi sie jakos skojarzylo..

Ludzaco podobny styl, no i zafiksowanie sie na dumie i pysze Brauna. Tylko tam byly pretensje, ze nie puka do drzwi ministerstw po dotacje, a tu od strony pokory chrzescijanskiej Pan go bierze. Pochwaly swietnego filmu o Lutrze Pana zdenerwowaly?

zaloguj się by móc komentować


tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 15:43

Spoko "Jest Nadzieja" więc :-)

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @jestnadzieja 10 stycznia 2018 15:42
10 stycznia 2018 15:53

A więc tak:

ad 1) Nie jestem owym profesorem. Prywatnie jestem tylko bakałażem.

ad 2) Nie sądzę abym był zafiksowany na "dumie i pysze" Pana Brauna. Po prostu podzieliłem sie swoim spostrzeżeniem.

ad 3) Pochwały filmu o Lutrze nie tylko mnie nie zdenerwowały a wręcz ucieszyły bo bardzo wspierałem tę produkcję :-) Nie widziałem jej jeszcze, bo płyta leży niestety w kolejce bo mam mnóstwo niestety przyziemnych spraw do ogarniecia przed przyjemnosciami, ale po samej animacji i muzyce i trailerze (choc to czesto zwodzi), jestem pewien, ze robota jest bardzo dobra.

 

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @valser 10 stycznia 2018 15:51
10 stycznia 2018 15:55

Naprawdę to takie trudne do wyobrażenia sobie? :-) Z tego co sie orientuję historia daje cała mase przykładów liderów mysli, którzy nie umieli przekuć tego na organizacje itd. i dopiero ktoś inny podjał sie tego.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @tomaszstachura 10 stycznia 2018 15:53
10 stycznia 2018 16:00

W takim razie ludzaco podobny styl.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @krzysztof-osiejuk 10 stycznia 2018 15:28
10 stycznia 2018 16:01

Każdy sie uczy. Np ja jak odpowiadać konkretnemu userowi zamiast samemu sobie :-) A Pana komentarz nie głupi bo coś wnoszący np. naukę języka polskiego. Pozdrawiam :-)

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @jestnadzieja 10 stycznia 2018 16:00
10 stycznia 2018 16:04

Nie wiem tylko czy to dobrze czy źle :-) PS: A co to w ogóle był za profesor? W sumie zgadzam się z tym, że Pan Grzegorz Braun powinien walicz drzwiami i oknami do PISFów itd, ale podejrzewam, że ów profesor albo nie zna sie na realiach tychże organizacji, albo chce zwerbować lub sprowokowac Pana Brauna, aby rządzące w PISFach "tuzy" mogły po prostu ukraść jego pomysły. Wiem co mowię, bo sam kiedys próbowałem :-)

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @valser 10 stycznia 2018 15:59
10 stycznia 2018 16:13

Faktem jest, ze Grzegorz Braun jest jednym z liderow po pozaparlamentarnej "prawej" stronie plus chyba jedynym pozaparlamentarnym lidrem po katolickej stronie. Nie posiada on waznej cechy managerskiej tak jak napisalem co powoduje, ze niestety nie wykorzystuje w pelni potencjalu. To jednak, przy dzisiejszym swiecie, nie przeszkadza jednak docierac do duzej ilosci osob. Prosze nie mylic zarzadzania ludzmi z zarzadzaniem informacja. To ogromna roznica. Juz lepiej?

zaloguj się by móc komentować

Tytus @tomaszstachura
10 stycznia 2018 16:16

Święty Paweł też był niepokorny, ponieważ skrytykował Świętego Piotra?

Ga, 2, 11-14

Gdy następnie Kefas przybył do Antiochii, otwarcie mu się sprzeciwiłem, bo na to zasłużył. Zanim jeszcze nadeszli niektórzy z otoczenia Jakuba, brał udział w posiłkach z tymi, którzy pochodzili z pogaństwa. Kiedy jednak oni się zjawili, począł się odsuwać i trzymać z dala, bojąc się tych, którzy pochodzili z obrzezania. To jego nieszczere postępowanie podjęli też inni pochodzenia żydowskiego, tak że wciągnięto w to udawanie nawet Barnabę.
Gdy więc spostrzegłem, że nie idą słuszną drogą, zgodną z prawdą Ewangelii, powiedziałem Kefasowi wobec wszystkich: «Jeżeli ty, choć jesteś Żydem, żyjesz według obyczajów przyjętych wśród pogan, a nie wśród Żydów, to jak możesz zmuszać pogan do przyjmowania zwyczajów żydowskich?»

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @Tytus 10 stycznia 2018 16:16
10 stycznia 2018 16:20

Tak jak napisałem, że nie będę komentował głupih komentarzy, tak też nie będę przekonywał przekonanych :-) Po prostu szkoda czasu :-)

zaloguj się by móc komentować

beczka @tomaszstachura
10 stycznia 2018 16:28

No dobra, jeszcze raz. W tekście nazywasz Grzegorza Brauna liderem, w komentarzach piszesz o człowieku, który "niewątpliwie ma wpływ na myśl po prawej stronie", w komentarzu do przemsy wręcz prosisz o napisanie top 3 ludzi, którzy kreują myśl po prawej stronie, bo nie zgadzasz się z twierdzeniem, że Braun nie jest bez wpływu na "prawicę". Tak samo z valserem też się nie zgadzasz, bo twierdzi, że z Brauna żaden lider. 

No więc ja ciebie pytam: wymień mi liderów prawicy, następnie wymień mi tych co są vice-liderami(jeśli tacy są) itd. Kończąc na tym gdzie jestem ja i ty w tej hierarchii, a jeśli nie wiesz to czy ta niewiedza nie oznacza tego, że ta hierarchia jest tajna, bo nie jest ona powszechnie znana.

zaloguj się by móc komentować

boson @tomaszstachura 10 stycznia 2018 16:20
10 stycznia 2018 16:32

bardzo dobry i potrzebny tekst

zaloguj się by móc komentować

sannis @tomaszstachura
10 stycznia 2018 16:35

Mikke oczywiście zgrywa freak'a, lecz inteligencji emocjonalnej Bozia mu dała w normie. Tutaj się odsłonił:

Nie wiem skąd ta coraz bardziej widoczna maniera nadymania się u pana Grzegorza Brauna ale powli zaczyna przypominać w tym Cejrowskiego. Może to wynika u obu z żalu za niespełnioną karierą w akademii. 

I jeszcze jedna sprawa. Ostatnio na YT ukazuje się rozmowy G.B z PanemNikt. I p. GB jest zawodowym filmowcem. I co oni myślą, że widz się nie skapnie, że za stolik robi deska do prasowania przykryta serwetą? Trochę to tandetne. 

 

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @beczka 10 stycznia 2018 16:28
10 stycznia 2018 16:43

Mówiąc młodzieżowo: dżizas :-) Pro publico bono odpowiem tym razem:

Ad 1 paragraf - nie odpowiadam, bo to chyba bardziej jakaś auto-erekcja niźli pytanie do mnie.
Ad 2 paragraf - odpowiem połowicznie, tylko nt katolickiej strony. A więc moim skromnym zdaniem, obecnie największy wpływ szerokorozumiany pozytywny, poza duchownymi, w Polsce, mają w niehierarchicznym porządku, pierwsza 10-tka która przychodzi mi na myśl:

1) Grzegorz Braun

2) Tomasz Terlikowski (niestety muszę go tu dać bo mimo wszystko pomimo jawnej działalności anty to także przy okazji coś tam przekazuje z podstaw)

3) Krzysztof Karoń

4) Gabriel Maciejewski, Radosław Patlewicz, Paweł Lisicki (wiem, wiem) itd.

5) Stanisław Michalkiewicz (choć nie jestem przekonany co to Pana Stanisława katolickości to jednak zrobił tu dużą robotę)

6) Niedziela.pl

7) Gość Niedzielny mały i duży

8) Portale deon itp. (choć podobnie jak u Terlikowskiego są anty, to jednak jest także duża masa wiedzy własciwej ktora jednak dociera, chocby treści modlitw!)

9) Polonia Christiana

10) Wojciech Cejrowski (jawnie już niestety staro zakonny)

itd.

 

Nie wiem po co to było, ale była wielka prośba to wypisałem.

zaloguj się by móc komentowaćtomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 16:47

No i pierwszego usera zablokowałem. Nie ze złości itp. ale po prostu dla przejrzystości feeda.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 16:53

@All

Kochani, napisałem ten wpis po to, aby podzielić się spostrzeżeniem, po to, aby być może dotarło to do niektórych, którzy nie byli tego świadomi, po to, aby mieć ten bardzo ważny aspekt na uwadze i aby każdy z nas myslał o tym gdy będzie próbował coś działać. Dodatkowo, mam nadzieje, choć pewnie Pan Grzegorz się trochę obrazi, że tekst ten zostanie także przez niego przeczytany. Mam Was za część elity blogosfery i bardzo się cieszę, że pojawiają się komentarze, ale po raz pierwszy i ostatni proszę o popychanie tematu dalej ku akcjom a nie martnotrafienie czasu nas wszystkich na niepotrzebne czasem dygresje itd. Jest temat, spotykamy sie tu na SN, wiekszośc przyjeła do wiadomości więc teraz (choć niekoniecznie SN do tego słuzy lub raczej ma narzedzia) czas zadać sobie pytanie właśnie korporacyjne:

OK, what is next? What are the actions?

Pozdrawiam i bardzo dziekuje za odzew i cieple slowa!

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @pink-panther 10 stycznia 2018 14:01
10 stycznia 2018 16:53

Jaki jest kontakt do tej bazy danych?Nie mogę znaleźć.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @tomaszstachura 10 stycznia 2018 16:53
10 stycznia 2018 16:57

G. Braun na forum prywatnym zachowuje się od lat identycznie. Charakter i tyle.

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @przemsa 10 stycznia 2018 14:36
10 stycznia 2018 16:58

oczywiście, zgoda.

Koncepcje społeczno-polityczne (o o innych nie słyszałem) p.  G. Brauna to miraże surrealizmu.

Lepiej żeby pozostał przy robieniu filmów.

Inaczej skończy  jako założyciel  kolejnej sekty.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @stanislaw-orda 10 stycznia 2018 16:58
10 stycznia 2018 17:05

Nie zgadzam się :-) Nie są surrealistyczne a bardzo realne i proste, ale min. własnie przekaz jest taki, ze brzmia surrealistycznie. I prawdopodobnie po to Pan Bóg zesłał nam Pana Karonia, abysmy coś zrozumieli ;-)

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @stanislaw-orda 10 stycznia 2018 16:58
10 stycznia 2018 17:06

PS: Oczywiście może skończyć jako załozyciel sekty - tu pełna zgoda, jeśli będzie brnął dalej jak brnie tą drogą, którą brnie (co za redundancja ;-)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomaszstachura 10 stycznia 2018 17:05
10 stycznia 2018 17:07

Jeszcze by tego brakowało, aby się wszyscy we wszystkim zgadzali.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @stanislaw-orda 10 stycznia 2018 17:07
10 stycznia 2018 17:09

Broń Boże :-) Pełna zgoda hahahah :-)

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @DYNAQ 10 stycznia 2018 16:53
10 stycznia 2018 17:16

Wirtualna Kaplica Pamięci i tzw. Tablice Pamięci link poniżej. Rozumiem, że do sieci wrzucili tylko mały fragment.

http://kaplica-pamieci.pl/TablicePamieci.php

 

zaloguj się by móc komentować

beczka @tomaszstachura
10 stycznia 2018 17:20

Czyli co? Ty, jako ekspert od liderów-Karonia i Brauna-przychodzisz nas pouczać, do SN, jak ma wyglądać prawdziwy leader, tak?

Pisze w tekscie, że lider prawicy musi być jak Pan Jezus. A ja się pytam po co nam jakikolwiek lider? 

Każdy kto się podaje za Boga, a nim nie jest, jest prowokatorem. Każdy kto się stara udowodnić, że jest Dobrym Pasterzem, a Nim nie jest, jest tylko nasłanym pastuchem. Dla tego paradoksalnie niemiły i złośliwy Grzegorz Braun jest bardziej autentyczny od Karonia, który "robi taką robotę, że... może zostanie kiedyś świętym :-)". 

zaloguj się by móc komentować

boson @tomaszstachura
10 stycznia 2018 17:22

Dwie uwagi - "na szybko":

1. GB ma ewidentnie (zbyt) silne "uzależnienie środowiskowe" - np. wielu lat trzeba było by choć odrobinę nabrał dystansu do JKM + "nieprzytomna" promocja Pana Nikt + obrona Zychowicza itp.

2. KK nie jest "ostatnią nadzieją białych" - wykonuje dobrą robotę, ale to w sumie bardzo wąskie spojrzenie i dlatego nie należy tego brać zbyt serio - a ludzie lubią łatwe przepisy - vide geopolityka mecenasa Bartosiaka, za przeproszeniem.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 17:33

No i musiałem zablokować drugiego. Wybaczcie, że o tym piszę, ale tylko podkreslam po raz ostatni, że będę blokował aby nie musieć czytać śmieci.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @boson 10 stycznia 2018 17:22
10 stycznia 2018 17:36

Zgoda odnośnie 1

Nie zgadzam się całkowicie jesli chodzi o 2. KK to jedyna nadzieja, ale oczywiscie nie tylko KK może czynić dobro w wielkim skrócie. Bez KK nie znalibysmy Boga. Dzięki Jemu na szczęście nasze nie musimy sie martwic tym, ze KK zniknie/zostanie zniszczone całkowicie.

zaloguj się by móc komentować

boson @tomaszstachura 10 stycznia 2018 17:36
10 stycznia 2018 17:40

???

KK = Krzysztof Karoń

 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @tomaszstachura 10 stycznia 2018 16:01
10 stycznia 2018 17:47

W każdym razie debiut ma Pan mocny. Jednemu powiedział Pan że jest głupi,  drugiemu że jest nie głupi. Jak na pierwszy raz - jak mówię,  mocno.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 18:04

Kochani,

Po pierwsze: nie miałem pojęcia, że w tym zacnym gronie znajdzie się parę jednostek po prostu niedojrzałych i  zkompleksami. 

Po drugie: po zobaczeniu wpisu uzytkownika "valser" pomyslałem, że może jednak lepiej opuścić nawet SN, ale po krótkim zastanowieniu się postanawiam zostać bo jednak 95% komentarzy jest konstruktywna.

Po trzecie: chyba rozważę napisanie tekstu o czytaniu ze zrozumieniem, choćby dla samego uzytkownika "valsera".

Po czwartę: tak jak napisałem, postanowiłem blokować poprostu tych uzytkownikow ktorzy pomimo sygnalow kontynuuja wplywac destrukcyjnie na rozmowe.

Po piate: nie moge się doczekać komentarzy podobnych uzytkowników gdy wrzucę tekst o zasługach Pana Grzegorz Brauna :-)

Po szóste: jestem bardzo mile zaskoczony, ze tylu ludzi przeczytalo moj pierwszy wpis oraz tylu dolaczylo do dyskusji.

Cytując klasyka: alleluja i do przodu kochani! :-)
 

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @krzysztof-osiejuk 10 stycznia 2018 17:47
10 stycznia 2018 18:05

No problemo :-) PS: Proszę rozwinąć Pana mysl, że "są oni wszyscy tacy sami" z wpisu użytkownika "valsera". Chętnie zapoznam się z Pana argumentacją.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tomaszstachura 10 stycznia 2018 17:05
10 stycznia 2018 19:53

Karoń to jest surrealizm stosowany. Braun tylko teoretyczny.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 10 stycznia 2018 16:32
10 stycznia 2018 19:54

to jest zmiana obszaru konfrontacji, klasyka gatunku

zaloguj się by móc komentować

qwerty @beczka 10 stycznia 2018 17:20
10 stycznia 2018 20:00

mam wrażenie, że rozważania o cechach liderow w realnym bycie i odnoszenie tych cech do ewangelicznych wartości i jeszcze konfrontowanie wg reguł:bo ten bo tamten bo to i owo...;- jest zwykłym mniej lub bardziej zapiekłym poszukiwaniem publiki do własnych genialności; 

jacy liderzy? czego liderzy? bon moty o prawicowości? ... to sie konczy jak zawsze: kiedy Polska się obudzi? 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tomaszstachura 10 stycznia 2018 17:05
10 stycznia 2018 20:02

a jak nie znam i nie mam ochoty poznawać jakiegos Karonia to juz nic nie zrozumię? a cóż tu  jest do rozumienia? a do czego figurant karoń jest przeznaczony i jak jest eksploatowany i kto za to płaci? i po zawodach

zaloguj się by móc komentować

qwerty @tomaszstachura
10 stycznia 2018 20:05

zrobcie razem z Braunem coś konkretnego i pożytecznego np. dystrybucje, reszta jest budowaniem obszaru wymiany słów, ktore nie mają żadnego znaczenia, ot, zabawa dla zbawcow i autorytetów i ...

zaloguj się by móc komentować

genezy @tomaszstachura
10 stycznia 2018 20:10

"jest praktycznie jedynym lide... przywódcą katolickim na obecną chwilę." 

vs

"Ów brak pokory od dłuższego czasu przejawia się w ciągłym i upartym atakowaniu Ojca Świętego Franciszka."

Tja...

No ale ten agent odpływu zwala z nóg: bombowy tytuł i niczego sobie zakończenie notki, łapiesz?

zaloguj się by móc komentować

genezy @valser 10 stycznia 2018 16:32
10 stycznia 2018 20:31

Braun zrobil dwa miesiace temu film, ktory rozwala cala zasrana ekumeniczna polityke

 

Właśnie w tym zdaniu jest sedno, wystarczy spojrzeć na bez uprzedzeń. Braun rozwalił wielolenie dążenie Kościoła do pojednania. Czy można budować na kłamstwie? Nie, ale Prawda to nie jest wykrzyczenie dziecku: tata cię nie kocha!- nawet jeśli to by była prawda.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @qwerty 10 stycznia 2018 20:02
10 stycznia 2018 20:44

Jak Pan nie zna i nie ma ochoty poznawać to w czym problem? :-) 

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 10 stycznia 2018 17:47
10 stycznia 2018 20:45

Jak to mówią wejście smoka. Czytam i w przerwach robię pompki żeby ochłonąć.

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @qwerty 10 stycznia 2018 20:05
10 stycznia 2018 20:46

Całkowita zgoda, że większość obszarów wymiany słów jest wykorzystywana do bicia piany lub jest marnowana. Ale chyba nie Szkoła Nawigatorów co?

PS: Bardzo chętnie pogadam nt dystrybucji, ale nie w ten sposób. Proszę otworzyć jakaś dyskusję to chętnie skomentuje i dodam swoje zdanie.

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @tomaszstachura
10 stycznia 2018 20:49

"kontynuuja wplywac"

Jaki jest pański pierwszy język?

 

zaloguj się by móc komentować


tomaszstachura @maria-ciszewska 10 stycznia 2018 20:49
10 stycznia 2018 21:38

"Jaki jest pański pierwszy język?" - a to ludzie mogą mieć więcej niż jeden takowy narząd? Rozumiem, że w swojej trosce o właściwe używanie języka polskiego, pragnie Pani zapytać raczej "czy język polski jest moim językiem ojcystym, hm?" Pozdrawiam ;)

zaloguj się by móc komentować

maria-ciszewska @tomaszstachura 10 stycznia 2018 21:38
10 stycznia 2018 21:41

Sformułowanie, którego użyłam, jest poprawne, Panie "bakałażu".

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 21:52

OK, chyba już wszystkie trole i pajace się wystrzelały więc czas na króciutkie podsumowanie:

1) Gratuluję twórcom dobrej roboty stworzenia takiej platformy.

2) Pomimo paru standardowych szkodników jest tu cała masa ciekawych i konkretnych autorów.

3) Jeśli mogę sobie pozwolić na kilka uwag/porad, oto one:

a) jeśli ma to być SZKOŁA to musi ona mieć jednak system ocen, dzięki którym najgorsi "uczniowie" po prostu będą odpadali. Wiem, że brzmie dla wielu ultra arogancko, ale szkoły powiny szkolić a nie utrzymywać tylko lub zaniżać wręcz poziom. Prostym systemem może być końcoworoczna ocena przez każdego użytkownika, i aby wykluczyć nadurzycia i kolesiostwa, każdy miałby tylko jeden głos. Taki szybki i prosty pomysł. Sam mogę się nawet dać ofiarować i wykluczyć jeśli kogoś to zadowoli. Nie dbam o popularność.

b) jeśli ma być to jakaś forma DZIAŁANIA, to musi mieć jasno stawiane checkpointy, np. raz do roku. Takim checkpointem w pewnym sensie jest znakomity periodyk wydawany przez SN, ale niestety nie jest ona chyba efektem pracy wiekszości autorów a tylko znacznej mniejszości, która odwala całą robotę.

c) oczywiście zdaję sobię sprawę, że SN jest też bazą klientów - i dobrze, ale dobrze byłoby, aby np. tacy ludzie jak ja, którzy chcą poświęcić swój czas na SN, nie dostawali od razu po mordzie od jakiś frustratów, fanatyków, głupków bo po mnie to spływa, ale po ludziach, którzy chcieliby dołączyć, a kilku pokazałem SN, od razu powiedziało, ze szkoda czasu na kopanie się ze ścianą.

d) tabloidowa mentalność niestety jest widoczna i tu, bo tekst którego tytuł może sugerować, że będzie krytyką osoby ma kilka czy nawet kilkanaście razy więcej odsłon niż tekst pochwalny. O czym to świadczy, że wciąż jesteśmy bardzo zazdrosnym i niedowartościowanym narodem, ale...


Alleluja i do przodu!

Tomasz Stachura

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @maria-ciszewska 10 stycznia 2018 21:41
10 stycznia 2018 22:02

Of course :-) PS: What's your first language? Nie jestem ekspertem, ale obawiam się, że jednak nie jest. Moim skromnym zdaniem jest natomiast jakimś ohydnym zapożyczeniem "całozdaniowym" z angielskiego będącym efektem postepującej "anglizacji" języka polskiego spowodowanej ogromnymi migracjami w ostatniej dekadzie. Oczywiście język jest żywy, więc tym bardziej powinniśmy dbać o "polskość" naszego języka ojczystego :-) Chyba się Pani "pfesor" zgodzi - co nie? Czy jako "pfesor" jest Pani za dumbindownowaniem :-) naszego skarbu jakim jest mowa nasza? Pozdrawiam ponownie!  

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomaszstachura 10 stycznia 2018 21:52
10 stycznia 2018 22:11

W tutejszej szkole wyraz "nadużycia" pisujemy   przez samo "żet"

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @stanislaw-orda 10 stycznia 2018 22:11
10 stycznia 2018 22:22

Ale fajnie, to Pan skupiaj się na wyszukiwaniu błedów a ja skupię się na ważniejszych rzeczach świadom tego, że internet nie jest miejscem, w którym najbardziej liczą się błedy ortograficzne :-) Buźka!

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @tomaszstachura
10 stycznia 2018 22:24

No! To to już był pierwszy i ostatni dzień dyspensy dla upierdliwych i od jutra blokuję i nie odpisuję na durne komentarze :-) Dobranoc wszystkim!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @tomaszstachura 10 stycznia 2018 22:22
10 stycznia 2018 22:27

to było w kontekście aspiracji  do weryfikowania poprawnosci językowej ujawnionej w pańskim komentarzu z godziny 21:38 w dniu dzisiejszym :-)

 

Nie odwzajemniam.

zaloguj się by móc komentować

genezy @tomaszstachura 10 stycznia 2018 22:24
10 stycznia 2018 22:37

ja się jeszcze gamoniu nie wystrzelałem- proszę o więcej zbitek typu agent odpływu, to takie zabawne

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @tomaszstachura
10 stycznia 2018 22:57

O-o-o-odpieprzcie się od Grzegorza Brauna. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @pink-panther 10 stycznia 2018 14:25
10 stycznia 2018 23:05

Z wielką przykrością po raz pierwszy się nie mogę zgodzić. Niestety wszystko wskazuje na to że o.Rydzyk został ograny. Nie mogli zatluc to wypuścili trucizne. 

zaloguj się by móc komentowaćGrzeralts @Rozalia 10 stycznia 2018 23:05
11 stycznia 2018 06:37

To są tylko badania marketingowe.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @tomaszstachura 10 stycznia 2018 21:52
11 stycznia 2018 07:39

A niby dlaczego ma pan sobie pozwalać na jakieś oceny? 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @gabriel-maciejewski 11 stycznia 2018 07:39
11 stycznia 2018 07:54

widać problem: SN funkcjonuje i nie daje sie zaklasyfikować do rozpoznanych kategorii wpływu, dodatkowo gwarantuje obszar wolności dla uczestniczących w życiu SN, ba treści lokowane okazują istnienie obszaru wiedzy i doświadczenia, ktory jest niedostępny dla adeptów różnego rodzaju szkoleń/przyuczeń/... i jedna wartość  tj. jedynowładztwo w zarządzaniu i podtrzymywaniu funkcjonowania, czyli celami operacyjnymi jest: demokratyzacja zarządzania, narzucenie kategoryzacji [gremia oceniające, kryteria, ..], ... i przejęcie skal oraz zakresów oddziaływania wraz z narzuceniem narracji o funkcjonowaniu i o celach funkcjonowania

zaloguj się by móc komentować

qwerty @qwerty 11 stycznia 2018 07:54
11 stycznia 2018 07:54

i powstanie klubik nawiedzonych ....

zaloguj się by móc komentować

boson @Rozalia 10 stycznia 2018 22:57
11 stycznia 2018 08:15

Wiedziałem, że Pan Nikt to Tomasz Gryguć, ale nie wiedziałem, iż ów pan pracował dla Polsatu i Provident Polska:

http://mmp24.pl/artykuly/8920,tomasz-gryguc-zostal-szefem-public-relations-telewizji-polsat

... ot, taki to pan nikt...

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @boson 11 stycznia 2018 08:15
11 stycznia 2018 10:03

Ciekawy fakt. Dobrze wiedzieć!

zaloguj się by móc komentować

tomaszstachura @gabriel-maciejewski 11 stycznia 2018 07:39
11 stycznia 2018 10:04

Witam Panie Gabrielu. Nie "ja" tylko tak jak napisałem wszyscy i nie "pozwalać sobie" tylko to była luźna propozycja na miłość boską :-)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @boson 11 stycznia 2018 08:15
11 stycznia 2018 10:06

A mi się zdaje czy Pan cośtam działał w ramach poparcia kandydatury GB na prezydenta? Pisał Pan coś co poszło nie tak czy coś w tym stylu? Bo po zawaleniu salonu już od Pana nic nie czytałem?

zaloguj się by móc komentować

boson @tomaszstachura
11 stycznia 2018 10:54

Nie działałem, ale po prostu zagłosowałem na niego w I turze, co zapowiedziałem na swoim blogu. Przy czym, tłumaczyłem tam wielbicielom A. Dudy,  że na niego zagłosuję dopiero w drugiej turze (w razie porażki GB), bo za mało o nim wiem...

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @boson 11 stycznia 2018 10:54
11 stycznia 2018 11:11

No starość nie radość coś mi dzwoniło ale nie w tym kościele :)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @boson 11 stycznia 2018 10:54
11 stycznia 2018 13:15

>  (w razie porażki GB)

Naprawdę zakładał Pan, że istnieje choć dziesiąta część promila szansy, że GB wejdzie do drugiej tury? Ja muszę przyznać, byłem gotowy założyć się z każdym oferując 1000 zł za każde postawione sto złotych, jeżeli tak się stanie :)

zaloguj się by móc komentować

boson @tomaszstachura
11 stycznia 2018 13:24

Przede wszystkim nie wierzyłem, iż Duda wygra w I turze, więc był to bardzo dobry moment na manifestację mojego wsparcia i sympatii wobec GB

zaloguj się by móc komentować

przemsa @boson 11 stycznia 2018 13:24
11 stycznia 2018 13:51

Rozumiem. Ja jednak wolałem czegoś takiego nie robić (i innych od tego odwodzić), gdyż w ten sposób zmniejszyłbym szanse na wygraną kogoś, kto jako jedyny realnie miał szansę pokonać Komorowskiego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @przemsa 11 stycznia 2018 13:51
11 stycznia 2018 13:53

Poza tym uważam, że Duda miał pewne szanse wygrać już w pierwszej turze.

 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Grzeralts 10 stycznia 2018 19:53
15 stycznia 2018 12:17

Proszę o rozwinięcie tezy...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @tomaszstachura 10 stycznia 2018 20:44
15 stycznia 2018 12:18

Stały element "dyskusji" na SN.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Rozalia 10 stycznia 2018 22:57
15 stycznia 2018 12:20

Mimo wszystko proponuję odsłuchać ten "pojedynek"...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Rozalia 10 stycznia 2018 23:05
15 stycznia 2018 12:21

Może miał dać się "ograć" w określonym momencie?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @boson 11 stycznia 2018 08:15
15 stycznia 2018 12:23

Takich "niktów" jest cała masa - ich cechą szczególną jest to że urodzili się bez ojca i matki (dziadków nie wspominając) i to od razu na studiach...

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @przemsa 11 stycznia 2018 13:15
15 stycznia 2018 12:25

A co ma "piernik do wiatraka"?

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @przemsa 11 stycznia 2018 13:53
15 stycznia 2018 12:26

Miał szansę do czasu pojawienia się pewnego Pawła (a ten po to właśnie został wprowadzony do "gry").

zaloguj się by móc komentować

sacco-di-schola @tomaszstachura
15 stycznia 2018 13:40

Sympatyzuję z pracą u podstaw. Zażeranie się w artykułach i komentarzach o to kto jest mojszy, prawdziwszy, liderniejszy, kto powinien zająć więcej miejsca na "naszej" kanapie jest także przedmiotem mej fascynacji.

Oto od kilku miesięcy pojawia się Krzysztof Karoń. I elita czyli szkoła zastanawia się skąd on. A to pan Tomasz Stachura, a to valser, a także szanowny gospodarz dociekają. Od wieeelu miesięcy., no bo skoro się gość ukrywa i nic nie mówi to pewnie agent. I to, że wchodząc na jego historię sztuki, czy pojęcia podstawowe szczęka opada 99% absolwentów wydziałów humanistycznych nie ma nic do rzeczy. Jakby powiedział, że ma rodziców w Ameryce, stryjka w krajowej radzie, jakby jechał od wielu lat na "kondominium żydowskie", a potem dostawał wizy od wuja Sama, to wszystko byłoby okej, no bo uczciwy. Oczywiście bardzo lubię Brauna, jego program i inne tematy nie wiążą mi percepcji...

1-Otwieram google. Wpisuję "Krzysztof Karoń". Pierwsza, druga strona to bieżące występy. Na trzeciej jest http://www.akademia-wiedzy.eu/Archiwum/Poligrafia/Akademia-Zarzadzania-Barwa-9.-Konferencja/Prelegenci/Krzysztof-Karon  Faktycznie na stronie Karonia jest też filmik o barwie, zatem facet ma czy miał coś wspólnego z poligrafią, drukiem.

2-Wpisuję w google "Karoń druk" . na pierwszej pozycji wyskakuje książka z olx - techniki druku i komputer ! Na drugiej stronie http://druk.info.pl/firmy/karon-lettero.html 

3-Bingo wchodzę! https://www.lettero.com.pl/

4- No i pasuje! Tomaszów Mazowiecki (o czym mówił w webinarze z Braunem), color, poligrafia, Karoń, występy na targach, sponsorowanie festiwalu jazzowego, lista referencji taka, że nie trzeba się "martwić" jak biedny Krzysiu się utrzyma i czy będzie kto miał mu wydać książkę.

Podsumowanie: punkty od 1 do 4 zajęły mi, internetowemu prawie-analfabecie, trzy minuty.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @marek-natusiewicz 15 stycznia 2018 12:17
15 stycznia 2018 13:44

Nie bardzo widzę sens. Tylko bicie piany z tego wyniknie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować